TERVETULOA

Tervetuloa Karhuvolleyn nettisivuille.



OTTELUOHJELMAT

OTTELUOHJELMAT 2019 30:S TASSULENTIS TURNAUS  WWW.KARHUVOLLEY.FI


LAUANTAI 21.9.2019

D-tytöt 4vs4 YHTEISKOULU
Pelataan 2 erää 25 pisteeseen, joka pistekatto
A-LOHKO
Karhuvolley / Leijonat
Kyrön Voima / Valkoiset
Jalasjärven Jalas / Hait

B-LOHKO
Kyrön Voima / Mustat
Jalasjärven Jalas / Ässät
Nurmon Jymy/ Timantit

                           Kenttä 1                                                                         Tuomari ja Kirjuri                       
10:00 TD1         Karhuvolley / Leijonat - Kyrön Voima / Valkoiset                    Jalasjärven Jalas / Hait             
11:00 TD3         Kyrön Voima / Valkoiset - Jalasjärven Jalas / Hait                   Karhuvolley / Leijonat             
12:00 TD5         Jalasjärven Jalas / Hait -Karhuvolley / Leijonat                       Kyrön Voima / Valkoiset         

                           Kenttä 3                                                                           Tuomari ja Kirjuri
10:00 TD2         Nurmon Jymy / Timantit - Jalasjärven Jalas / Ässät                 Kyrön Voima / Mustat
11:00 TD4         Jalasjärven Jalas / Ässät - Kyrön Voima / Mustat                     Nurmon Jymy / Timantit
12:00 TD6         Kyrön Voima / Mustat - Nurmon Jymy / Timantit                     Jalasjärven Jalas / Ässät

JATKO-OTTELUT
Pelataan 2 voittoerää 25 pisteeseen, joka pistekatto
Mahdollinen kolmas erä 7 pisteeseen, joka on pistekatto.
                                                                                                                 Tuomari ja Kirjuri
14:00 K1            TD7                     A1               -         B2                                   A3
14:00 K2            TD8                     B1               -         A2                                   B3
15:00 K1            TD9                     HÄV TD7   -         HÄV TD8                      VOIT TD7

15:00 K2            TD10                   B3               -         A3                             VOIT TD8
16:00 K1            TD11                   VOIT TD7  -         VOIT TD8                      VOIT TD9


D-pojat 4vs4
YHTEISKOULU la 21.9.2019
Pelataan 2 voittoerää 25 pisteeseen, joka pistekatto
Mahdollinen kolmas erä 7 pisteeseen, joka on pistekatto.

Kurikan Ryhti/ KuRy
Kristiinan Vesa / Krive
Vaasan Kiisto / D08
Vaasan Kiisto Leijonat

                           Kenttä 2                                                                               Tuomari ja Kirjuri
10:00                  Kurikan Ryhti/ KuRy - Kristiinan Vesa / Krive                           Vaasan Kiisto Leijonat
11:00                  Vaasan Kiisto / D08 - Vaasan Kiisto Leijonat                            Kurikan Ryhti/ KuRy
12:00                  Vaasan Kiisto / D08 - Kurikan Ryhti/ KuRy                              Kristiinan Vesa / Krive
                                                         
14:00                  Kristiinan Vesa / Krive - Vaasan Kiisto Leijonat                         Kurikan Ryhti/ KuRy
15:00                  Kristiinan Vesa / Krive - Vaasan Kiisto / D08                             Vaasan Kiisto Leijonat
16:00                  Vaasan Kiisto Leijonat - Kurikan Ryhti/ KuRy                            Vaasan Kiisto / D08





SUNNUNTAI 22.9.2019
F-Tytöt Super 3vs3 Aron koulu

Pelataan 2 erää 15 pisteeseen, joka pistekatto

A-LOHKO
Karhuvolley / Koalat
Nurmon Jymy / Venus
Nurmon Jymy / Saturnus
Laihian Luja / Pandat

B-LOHKO
Karhuvolley / Pandat
Nurmon Jymy / Mars
Nurmon Jymy / Jupiter

                          Kenttä 1                                                                             Tuomari ja Kirjuri
10:00 F1            Karhuvolley / Koalat - Laihian Luja / Pandat                             Nurmon Jymy / Venus
10:30 F3            Nurmon Jymy / Venus - Nurmon Jymy / Saturnus                    Karhuvolley / Koalat
11:00 F4            Nurmon Jymy / Venus - Laihian Luja / Pandat                          Nurmon Jymy / Saturnus
11:30 F6            Nurmon Jymy / Saturnus - Karhuvolley / Koalat                        Laihian Luja / Pandat
12:00 F7            Karhuvolley / Koalat - Nurmon Jymy / Venus                            Nurmon Jymy / Saturnus
12:30 F9            Laihian Luja / Pandat - Nurmon Jymy / Saturnus                      Karhuvolley / Koalat

                          Kenttä 2                                                                              Tuomari ja Kirjuri
10:00 F2            Karhuvolley / Pandat - Nurmon Jymy / Mars                             Nurmon Jymy / Jupiter
11:00 F5            Nurmon Jymy / Jupiter - Karhuvolley / Pandat                           Nurmon Jymy / Mars
12:00 F8            Nurmon Jymy / Mars - Nurmon Jymy / Jupiter                          Karhuvolley / Pandat

JATKO-OTTELUT
Pelataan 2 voittoerää 15 pisteeseen, joka pistekatto
Mahdollinen kolmas erä 7 pisteeseen, joka on pistekatto.
                                                                                                                         Tuomari ja Kirjuri
14:00 K1 F10   A1                        -                          B2                                        A3
14:00 K2 F11   B1                        -                          A2                                         B3
14:30 K1 F12   A3                        -                          B3                                         VOIT F11
15:00 K1 F13   VOIT F10           -                          VOIT F11                                 VOIT F12
15:00 K2 F14   HÄV F10            -                          HÄV F11                                 HÄV F12



F-Tytöt Tsemppi 2vs2 Aron koulu su 22.9.2019
Pelataan 2 erää 15 pisteeseen, joka pistekatto
                                                                                                                   Tuomari ja Kirjuri
9:30                   Karhuvolley / Nallet - Karhuvolley / Karhut
10:30 FTS1       Karhuvolley / Nallet - Karhuvolley (F-pojat)                              Kurikan Ryhti / KuRy
11:30 FTS2       Kurikan Ryhti / KuRy - Karhuvolley / Nallet                             Karhuvolley (F-pojat)
12:30 FTS3       Karhuvolley (F-pojat) - Kurikan Ryhti / KuRy                           Karhuvolley / Nallet 
13:00                 Karhuvolley / Karhut - Kurikan Ryhti                                         Karhuvolley (F-pojat)
13:30                 Karhuvolley / Karhut - Karhuvolley (F-pojat)                             Karhuvolley / Nallet                    




E-tytöt Tsemppi  KOULUKESKUS su 22.9.2019
Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka pistekatto

A-LOHKO
Karhuvolley Jääkarhut
Nurmon Jymy / NJ Otukset
Ylihärmän Junkkarit / YJ Soriat
Seinäjoki Lentis / Puumat 
Kurikan Ryhti / KuRy 

B-LOHKO
Nurmon Jymy / NJ Pandat
Ylihärmän Junkkarit / YJ Koriat
Nurmon Jymy / NJ Vaahtokarkit
Kyrön Voima / KyVo E-09
Kristiinan Vesa / Krive

                          Kenttä 1                                                              Tuomari ja Kirjuri
9:00                    Karhuvolley - KuRy                                               Sele
9:40                    YJ Soriat - SeLe                                                   Kury
10:20                  Karhuvolley - NJ Otukset                                      YJ Soriat
11:00                  KuRy - SeLe                                                        Karhuvolley
11:40                  YJ Soriat - NJ Otukset                                          SeLe
13:00                  Karhuvolley - SeLe                                                NJ Otukset
13:40                  KuRy - YJ Soriat                                                   Karhuvolley
14:20                  SeLe - NJ Otukset                                                 Kury
15:00                  Karhuvolley - YJ Soriat                                          NJ Otukset
15:40                  KuRy - NJ Otukset                                                YJ Soriat



                           Kenttä 3                                                                Tuomari ja Kirjuri
9:00                    Krive - NJ Vaahtok                                                  NJ Pandat
9:40                    KyVo - NJ Pandat                                                   NJ Vaahtok
10:20                  Krive - YJ Koriat                                                     KyVo
11:00                  NJ Vaahtok - NJ Pandat                                           Krive
11:40                  KyVo - YJ Koriat                                                     NJ Pandat
13:00                  Krive - NJ Pandat                                                    YJ Koriat
13:40                  NJ Vaahtok - KyVo                                                  Krive
14:20                  NJ Pandat - YJ Koriat                                              NJ Vaahtok
15:00                  Krive – KyVo                                                           YJ Koriat
15:40                  NJ Vaahtok - YJ Koriat                                            KyVo

JATKO-OTTELUT
Pelataan 2 voittoerää 21 pisteeseen, joka pistekatto
Mahdollinen kolmas erä 7 pisteeseen, joka on pistekatto.
                                                                                                           Tuomari ja Kirjuri
16:30 K1            A1                        -                          B1                       A3
16:30 K2            A2                        -                          B2                       B3






E-tytöt Super Yhteiskoulu su 22.9.2019

Kenttä 3
Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka on pistekatto.

Nurmon Jymy / Timantit
Karhuvolley / Karhut
Karhuvolley / Tiikerit
Nurmon Jymy / Tähdet
Karhuvolley / Karhunallet
                                                                                                    Tuomari ja kirjuri
9:00       Karhuvolley / Karhut - Karhuvolley / Tiikerit                          Karhuvolley / Karhunallet
9:50       Karhuvolley / Karhunallet - Nurmon Jymy / Tähdet                Karhuvolley / Karhut
10:40     Nurmon Jymy / Timantit - Karhuvolley / Tiikerit                     Nurmon Jymy / Tähdet
11:30     Karhuvolley / Karhut - Karhuvolley / Karhunallet                    Nurmon Jymy / Timantit
12:20     Nurmon Jymy / Tähdet - Nurmon Jymy / Timantit                   Karhuvolley / Tiikerit
                                                                                                                   
14:00     Karhuvolley / Tiikerit - Karhuvolley / Karhunallet                    Karhuvolley / Karhut
14:50     Nurmon Jymy / Timantit - Karhuvolley / Karhut                      Karhuvolley / Tiikerit
15:40     Karhuvolley / Tiikerit - Nurmon Jymy / Tähdet                        Karhuvolley / Karhunallet
16:30     Karhuvolley / Karhunallet - Nurmon Jymy / Timantit               Nurmon Jymy / Tähdet
17:20     Nurmon Jymy / Tähdet - Karhuvolley / Karhut                        Nurmon Jymy / Timantit





D-tytöt 6vs6 Yhteiskoulu su 22.9.2019
Pelataan 2 erää 25 pisteeseen, joka pistekatto

A-LOHKO
Nurmo Jymy / NJ-08
IU-Lion girls 07
Jurvan Urheilijat / JU
Vaasan Kiisto / Karkit

B-LOHKO
Nurmon Jymy / Tornado 
Kurikan Ryhti/ KuRy 07
Ylihärmän Junkkarit / YJ

                   KENTTÄ 1                                                                            Tuomari ja Kirjuri
9:00 D1       Nurmo Jymy / NJ-08 - IU-Lion girls 07                                      Jurvan Urheilijat / JU
10:00 D2     Jurvan Urheilijat / JU - Vaasan Kiisto / Karkit                            Nurmo Jymy / NJ-08
11:00 D3     Jurvan Urheilijat / JU - IU-Lion girls 07                                      Vaasan Kiisto / Karkit
12:00 D4     Vaasan Kiisto / Karkit - Nurmo Jymy / NJ-08                            IU-Lion girls 07
                                                                                                                                                                                                          
14:00 D6     Nurmo Jymy / NJ-08 - Jurvan Urheilijat / JU                               Vaasan Kiisto / Karkit
15:00 D8     IU-Lion girls 07 - Vaasan Kiisto / Karkit                                     Nurmo Jymy / NJ-08

                    KENTTÄ 2                                                                          Tuomari ja Kirjuri
12:30 D5      Nurmon Jymy / Tornado - Kurikan Ryhti/ KuRy 07                   Ylihärmän Junkkarit / YJ
13:30 D7      Ylihärmän Junkkarit / YJ - Nurmon Jymy / Tornado                  Kurikan Ryhti/ KuRy 07
14:30 D9      Kurikan Ryhti/ KuRy 07 - Ylihärmän Junkkarit / YJ                  Nurmon Jymy / Tornado 




JATKO-OTTELUT
Pelataan 2 voittoerää 25 pisteeseen, joka pistekatto
Mahdollinen kolmas erä 7 pisteeseen, joka on pistekatto.
                                                                                                                    Tuomari ja Kirjuri
16:00 K1 D10                 A2                        -                          B2                     A1                                                    
16:00 K2 D11                 A3                        -                          B3                     A4
17:00 K1 D12                 A1                        -                          B1                     VOITD10                                                                                                                                                                                                                                                 

C-tytöt Ammattikoulu ja Koulukeskus kenttä 2 su 22.9.2019
Pelataan 2 erää 25 pisteeseen, joka pistekatto

A-LOHKO (Ammattikoulu Oppitie)
Karhuvolley / Flikat
Nurmon Jymy / Hype
Alajärven Ankkurit / AA
Kurikan Ryhti / KuRy 06


B-LOHKO (Koulukeskus)
Nurmon Jymy / NJ-05
Jalasjärven Jalas / Jaja
Alahärmän Kisa / AK Ct


                     AMMATTIKOULU                                                                 Tuomari ja Kirjuri
9:00 C1         Karhuvolley / Flikat - Kurikan Ryhti / KuRy 06                         Nurmon Jymy / Hype
10:00 C2       Nurmon Jymy / Hype - Alajärven Ankkurit / AA                        Karhuvolley / Flikat
11:00 C3       Nurmon Jymy / Hype - Kurikan Ryhti / KuRy 06                       Alajärven Ankkurit / AA
12:00 C4       Alajärven Ankkurit / AA - Karhuvolley / Flikat                           Kurikan Ryhti / KuRy 06
                                                                                                                                                                                                          
14:00 C6       Karhuvolley / Flikat - Nurmon Jymy / Hype                              Alajärven Ankkurit / AA
15:00 C8       Kurikan Ryhti / KuRy 06 - Alajärven Ankkurit / AA                   Karhuvolley / Flikat
                            
                    Koulukeskus 2                                                                      Tuomari ja Kirjuri
12:30 C5       Nurmon Jymy / NJ-05 - Jalasjärven Jalas / Jaja                         Alahärmän Kisa / AK Ct
13:30 C7       Alahärmän Kisa / AK Ct - Nurmon Jymy / NJ-05                       Jalasjärven Jalas / Jaja
14:30 C9       Jalasjärven Jalas / Jaja - Alahärmän Kisa / AK Ct                     Nurmon Jymy / NJ-05
                                                                                                                                                                             
                      JATKO-OTTELUT
                      Pelataan 2 voittoerää 25 pisteeseen, joka pistekatto                                                                                                   
                      Mahdollinen kolmas erä 7 pisteeseen, joka on pistekatto.                                                                                                                                                                                                           Tuomari ja Kirjuri       
16:00 AK C10       A2                        -                         B2                                      A1
16:30 KK2 C11     A3                        -                          B3                                     A4
17:00 AK C12       A1                        -                         B1                                VOIT C10
































































































































































































SIVUSTON ALLA ON VIIME VUODEN TURNAUKSEN TULOKSET



TASSULENTIS 2017 F-Tytöt













LAUANTAI 23.9.2017 ARON KOULU






Pelataan 2 erää 15 pisteeseen, joka on pistekatto






















ARO Kenttä 1










Tuomari ja kirjuri


10:00 F-PA Kauhajoen Karhu Jääkarhut  - Kauhajoen Karhu Pandakarhut YJ


10:30 F-PA Ylihärmän Junkkarit YJ Musta  - Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen Karhu


11:00 F-PA Kauhajoen Karhu Jääkarhut  - Ylihärmän Junkkarit YJ Musta Jalas


11:30 F-PA Kauhajoen Karhu Pandakarhut  - Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen Karhu


13:00 F-PA Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen  - Kauhajoen Karhu Jääkarhut YJ


13:30 F-PA Ylihärmän Junkkarit YJ Musta  - Kauhajoen Karhu Pandakarhut Karhu













ARO Kenttä 2










Tuomari ja kirjuri


12:00 F-PB Kauhajoen Karhu Pikkukarhut  - Jalasjärven Jalas Jaja Supernovat YJ


12:30 F-PB Jalasjärven Jalas Jaja Supernovat  - Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen Karhu


13:00 F-PB Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen  - Kauhajoen Karhu Pikkukarhut Jalas












SIJOITUSOTTELUT















Pelataan 2 voittoerää 15 pisteeseen, joka on pistekatto.




Mahdollinen kolmas erä 7 pisteeseen, joka on pistekatto.














ARO Kenttä 1

Tuomari ja kirjuri


14:30 O1 A1  - B2 B1


15:00 O3 B1  - A2 A1


15:30 O5 Häv O1  - Häv O3 Voit O3


16:00 O7 Voit O1  - Voit O2 Voit O5













ARO Kenttä 2

Tuomari ja kirjuri


14:30 O2 B3  - A3 A4


15:00 O4 A3  - A4 B3


15:30 O6 A4  - B3 A3





















TASSULENTIS E-TYTÖT TIIKERIT













LAUANTAI 23.9.2017  KAUPPAOPPILAITOS




Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka pistekatto























Kauppis kenttä 1










Tuomari ja kirjuri


9:30 ET - A LaihLu Valkoiset  - Kauhajoen Karhu  JU-Tiikerit


10:20 ET - B JU-Tiikerit  - Kyrön Voima Kyvo LaihLu Valkoiset


11:10 ET - C LaihLu Siniset  - IU-Unicorn Kyrön Voima Kyvo


12:00 ET - A LaihLu Valkoiset  - NJ Platina LaihLu Siniset


12:50 ET - B JU-Tiikerit  - Jaja/Pantterit NJ Platina


13:40 ET - C LaihLu Siniset  - Kurikan Ryhti  Jaja/Pantterit











14:00 ET - A Ylihärmän Junkkarit YJ  - LaihLu Valkoiset VirtVe


14:50 ET - B Vaasan Kiisto  - JU-Tiikerit LaihLu Siniset


15:40 ET - C VirtVe  - LaihLu Siniset LaihLu Valkoiset






















Kauppis kenttä 2










Tuomari ja kirjuri


9:30 ET - A NJ Platina  - Ylihärmän Junkkarit YJ Jaja/Pantterit


10:10 ET - B Jaja/Pantterit  - Vaasan Kiisto Ylihärmän Junkkarit YJ


10:50 ET - C Kurikan Ryhti   - VirtVe Vaasan Kiisto


11:30 ET - A Kauhajoen Karhu   - Ylihärmän Junkkarit YJ Kurikan Ryhti 


12:10 ET - B Kyrön Voima Kyvo  - Vaasan Kiisto Kauhajoen Karhu 


12:50 ET - C IU-Unicorn  - VirtVe Vaasan Kiisto











14:00 ET - A NJ Platina  - Kauhajoen Karhu  IU-Unicorn


14:50 ET - B Jaja/Pantterit  - Kyrön Voima Kyvo Kurikan Ryhti 


15:40 ET - C Kurikan Ryhti   - IU-Unicorn Kauhajoen Karhu 





















SUNNUNTAI 24.9.2017  KAUPPAOPPILAITOS













SIJOITUSOTTELUT















Pelataan 2 voittoerää 21 pisteeseen, joka on pistekatto.




Mahdollinen kolmas erä 7 pisteeseen, joka on pistekatto.













Sijat 9 - 12 yksinkertaisen sarjana





Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka on pistekatto














Kauppis kenttä 1





9:30 ET01 3. /3  - A4 A1      9 - 12


10:20 ET03 A1  - 2. /3 V ET01    1 - 8


11:10 ET05 C1  - B2 V ET03   1 - 8


12:00 ET07 3. /3  - B4 V ET05 9 - 12


12:50 ET09 H ET03  - H ET05 V ET07   5 - 8











14:00 ET11 V ET03  - V ET05 V ET09   1 - 4


14:50 ET13 C4  - 3. /3 V ET11   9 - 12


15:40 ET15 H ET09  - H ET10 V ET13   7 - 8


16:30 ET17 H ET11  - H ET12 V ET15   3 - 4






















Kauppis kenttä 2





9:30 ET02 B4  - C4 B1      9 - 12


10:20 ET04 B1  - 1. /3 V ET02   1 - 8


11:10 ET06 A2  - C2 V ET04   1 - 8


12:00 ET08 C4  - A4 V ET06  9 - 12


12:50 ET10 H ET04  - H ET06 V ET08  5 - 8











14:00 ET12 V ET04  - V ET06 V ET10   1 - 4


14:50 ET14 A4  - B4 V ET12   9 - 12


15:40 ET16 V ET09  - V ET10 V ET14   5 - 6


16:30 ET18 V ET11  - V ET12 V ET16  1 - 2





















C-POJAT















AMMATTIKOULU, LAUANTAINA






Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka on pistekatto

















Tuomari ja kirjuri


9:00
Kauhajoen Karhu  - Nurmon Jymy NJ Laihian Luja LaihLu


10:00
Laihian Luja LaihLu  - Alajärven Ankkurit AA Alahärmän Kisa AK


11:00
Alahärmän Kisa AK  - Nurmon Jymy NJ Kauhajoen Karhu


12:00
Kauhajoen Karhu  - Laihian Luja LaihLu Alajärven Ankkurit AA


13:00
Alajärven Ankkurit AA  - Alahärmän Kisa AK Kauhajoen Karhu











15:00
Nurmon Jymy NJ  - Laihian Luja LaihLu Kauhajoen Karhu


16:00
Alahärmän Kisa AK  - Kauhajoen Karhu Nurmon Jymy NJ


17:00
Nurmon Jymy NJ  - Alajärven Ankkurit AA Laihian Luja LaihLu


18:00
Laihian Luja LaihLu  - Alahärmän Kisa AK Alajärven Ankkurit AA


19:00
Alajärven Ankkurit AA  - Kauhajoen Karhu Alahärmän Kisa AK





















D-tytöt 6v6






Koulukeskuksen vanha Sali, kenttä 3 LAUANTAI












Kaksi ensimmäistä erää 25 - kahden erolla




Mahdollinen kolmas erä 15 - kahden erolla












9:00
Laihian Luja LaihLu  - Kauhajoen Karhu Nurmon Jymy Lightning


10:30
Nurmon Jymy Lightning  - Nurmon Jymy Thunder Laihian Luja LaihLu


13:00
Kauhajoen Karhu  - Nurmon Jymy Thunder Nurmon Jymy Lightning


14:30
Nurmon Jymy Lightning  - Laihian Luja LaihLu Kauhajoen Karhu


16:00
Nurmon Jymy Thunder  - Laihian Luja LaihLu Kauhajoen Karhu


17:00
Nurmon Jymy Lightning  - Kauhajoen Karhu Nurmon Jymy Thunder






























D-TYTÖT 4v4













LAUANTAI,  VANHA SALI




Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka on pistekatto














Kenttä 1

Tuomari ja Kirjuri


9:00 DT01 Kauhajoen Karhu  - Jalasjärven Jalas Jaja Jurvan Urheilijat JU-Super A

9:50 DT02 Jurvan Urheilijat JU-Super  - Alajärven Ankkurit Kauhajoen Karhu A

10:40 DT03 Kurikan Ryhti Kury  - Nurmon Jymy Titaani Alajärven Ankkurit B

11:30 DT04 Jalasjärven Jalas Jaja  - Alajärven Ankkurit Kurikan Ryhti Kury A

12:20 DT05 Jurvan Urheilijat JU-Super  - Kauhajoen Karhu Jalasjärven Jalas Jaja A

13:10 DT06 Kurikan Ryhti Kury  - Alajärven Ankkurit / Hupu Kauhajoen Karhu B

14:00 DT07 Alajärven Ankkurit  - Kauhajoen Karhu Alajärven Ankkurit / Hupu A

14:50 DT08 Jurvan Urheilijat JU-Super  - Jalasjärven Jalas Jaja Nurmon Jymy Titaani A

15:40 DT09 Nurmon Jymy Titaani  - Alajärven Ankkurit / Hupu Jalasjärven Jalas Jaja B

16:30 DT10 A3  - B3 B1  5 - 6

17:20 DT11 A2  - B2 V DT10  3 - 4 

18:10 DT12 A1  - B1 V DT11  1 - 2






































C-TYTÖT














LAUANTAI















Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka on katto.




KOULUKESKUKSEN UUSI SALI ja VANHAN SALIN KESKIOSA












A-LOHKO
Karhu







KuRy







Jalas







KauWi-C2







YJ Häjyt
















Vanha Sali

Tuomari ja Kirjuri


9:30
KuRy  - Karhu Jalas


10:20
Jalas  - KauWi-C2 Karhu


11:10
YJ Häjyt  - KuRy KauWi-C2


12:00
Karhu  - Jalas KuRy


12:50
YJ Häjyt  - KauWi-C2 Jalas











14:30
KuRy  -  Jalas YJ Häjyt


15:20
Karhu  -  YJ Häjyt KauWi-C2


16:10
KauWi-C2  -  KuRy Karhu


17:00
Jalas  -  YJ Häjyt KuRy


17:50
KauWi-C2  -  Karhu YJ Häjyt




















B-LOHKO
AA Bret







NJ







YJ







AK-04

























Kenttä 1


Tuomari ja Kirjuri

9:30
NJ  - YJ
AK-04

10:30
AK-04  - AA Bret
NJ










12:00
NJ  - AK-04
YJ

12:50
AA Bret  - YJ
AK-04



















15:00
NJ  - AA Bret
YJ

16:00
YJ  - AK-04
AA Bret



















C-LOHKO
AA Blet







LaihLu 03







SeLe







KyVo

























Kenttä 2


Tuomari ja Kirjuri

9:30
SeLe  - KyVo
LaihLu 03

10:30
AA Blet  - LaihLu 03
SeLe










12:00
SeLe  - AA Blet
KyVo

12:50
LaihLu 03  - KyVo
AA Blet



















15:00
SeLe  - LaihLu 03
B2

16:00
KyVo  - AA Blet
SeLe



















D-LOHKO
KauWi-C1







NJ-03







LaihLu -04







JU

























Kenttä 3


Tuomari ja Kirjuri

9:30
JU  - NJ-03
LaihLu -04

10:30
LaihLu -04  - KauWi-C1
JU










12:00
JU  - LaihLu -04
NJ-03

12:50
KauWi-C1  - NJ-03
LaihLu -04



















15:00
JU  - KauWi-C1
NJ-03

16:00
NJ-03  - LaihLu -04
KauWi-C1





























SUNNUNTAIN SIJOITUSOTTELUT












Pelataan 2 voittoerää 21 pisteeseen, joka on pistekatto.




Mahdollinen kolmas erä 7 pisteeseen, joka on pistekatto.




X = Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka on katto.













VANHA SALI, KENTTÄ 2, SIJAT 13 - 17














9:00 CT01 A4  -  B4 C4  13 - 17

10:00 CT05 C4  -  D4 A5  13 - 17
X 11:00 CT09 A5  -  H CTO1 V CT05  15 - 17

12:00 CT13 V CT01  -  V CT05 V CT09  13 - 14
X 13:00 CT17 H CT05  -  A5 V CT13  15 - 17
X 14:30 CT21 H CT01  -  H CT05 A5  15 - 17




















KENTTÄ 1, SIJAT 9 - 12













X 9:00 CT02 A3  - B3 C3  9 - 12
X 10:00 CT06 C3  - D3 A3  9 - 12








X 12:00 CT10 A3  - C3 D3  9 - 12
X 13:00 CT14 B3  - D3 C3  9 - 12








X 15:00 CT18 B3  - C3 D3  9 - 12
X 16:00 CT22 A3  - D3 C3  9 - 12




















KENTTÄ 2, SIJAT 1 - 8














9:00 CT03 A1  - B2 C1  1 - 8

10:00 CT07 C1  - D2 V CT03  1 - 8










12:00 CT11 H CT03  - H CT08 V CT07  5 - 8

13:00 CT15 V CT03  - V CT08 V CT11  1 - 4










15:00 CT19 V CT11  - V CT12 H CT15  5 - 6

16:00 CT23 V CT15  - V CT16 V CT19  1 - 2




















KENTTÄ 3, SIJAT 1 - 8














9:00 CT04 B1  - A2 D1  1 - 8

10:00 CT08 D1  - C2 V CT04  1 - 8










12:00 CT12 H CT04  - H CT07 V CT08  5 - 8 

13:00 CT16 V CT04  - V CT07 V CT12  1 - 4










15:00 CT20 H CT11  - H CT12 H CT16  7 - 8

16:00 CT24 H CT15  - H CT16 V CT20  3 - 4





























E-POJAT TIIKERI















VANHA SALI, SUNNUNTAINA






Pelataan 2 voittoerää 21 pisteeseen, JOKA ON PISTEKATTO.




Sijoitusotteluissa mahdollinen 3. erä 7 pisteeseen, joka on pistekatto














VANHA SALI KENTTÄ 1










Tuomari ja kirjuri


9:00 EP01 Kurikan Ryhti Kury A  - LaihLu LujaKurret Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen

9:50 EP03 Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen  - Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen Kurikan Ryhti Kury A


10:40 EP05 Kurikan Ryhti Kury A  - Ylihärmän Junkkarit YJ Musta Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen

11:30 EP07 Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen  - Kurikan Ryhti Kury B Ylihärmän Junkkarit YJ Musta











13:00 EP09 Kristiinan Vesa Krive  - Kurikan Ryhti Kury A Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen

13:50 EP11 LaihLu LentoKurret  - Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen Kurikan Ryhti Kury A











15:00 EP13 A1  - B2 A3  1 - 4

16:00 EP15 A3  - B3 A1  5 - 6

17:00 EP17 V EP13  - V EP14 V EP15  1 - 2












VANHA SALI KENTTÄ 3














9:00 EP02 Ylihärmän Junkkarit YJ Musta  - Kristiinan Vesa Krive Kurikan Ryhti Kury B


9:50 EP04 Kurikan Ryhti Kury B  - LaihLu LentoKurret Kristiinan Vesa Krive


10:40 EP06 LaihLu LujaKurret  - Kristiinan Vesa Krive LaihLu LentoKurret


11:30 EP08 Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen  - LaihLu LentoKurret LaihLu LujaKurret











13:00 EP10 Ylihärmän Junkkarit YJ Musta  - LaihLu LujaKurret Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen

13:50 EP12 Kurikan Ryhti Kury B  - Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen LaihLu LujaKurret











15:00 EP14 B1  - A2 B4  1 - 4

16:00 EP16 A4  - B4 B1  7 - 8

17:00 EP18 H EP13  - H EP14 V EP16  3 - 4






























B-TYTÖT 
















AMMATTIKOULU, SUNNUNTAI





Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka on pistekatto





Yksinkertainen sarja, sarjan voittaja on MESTARI!!

















Tuomari ja kirjuri


9:00
JU  - KuRy JaJa


10:00
JaJa  - KyVo JU


11:00
KauWi B2  - KuRy KyVo


12:00
JU  - JaJa KauWi B2


13:00
KyVo  - KauWi B2 KuRy











15:00
KuRy  - JaJa JU


16:00
KauWi B2  - JU KuRy


17:00
KuRy  - KyVo JaJa


18:00
JaJa  - KauWi B2 KyVo


19:00
KyVo  - JU KauWi B2






























































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































A







A







B







A







A







B







A







A







B







 5 - 6







 3 - 4 







 1 - 2











































































































































































































































































































































Tuomari ja Kirjuri







AK-04







NJ
















YJ







AK-04

























YJ







AA Bret















































































Tuomari ja Kirjuri







LaihLu 03







SeLe
















KyVo







AA Blet

























B2







SeLe















































































Tuomari ja Kirjuri







LaihLu -04







JU
















NJ-03







LaihLu -04

























NJ-03







KauWi-C1



























































































 13 - 17







 13 - 17







 15 - 17







 13 - 14







 15 - 17







 15 - 17










































 9 - 12







 9 - 12
















 9 - 12







 9 - 12
















 9 - 12







 9 - 12










































 1 - 8







 1 - 8
















 5 - 8







 1 - 4
















 5 - 6







 1 - 2










































 1 - 8







 1 - 8
















 5 - 8 







 1 - 4
















 7 - 8







 3 - 4







































































































































































 1 - 4







 5 - 6







 1 - 2









































































































 1 - 4







 7 - 8







 3 - 4


























































































































































































TASSULENTIS 2016. OTTELUT SARJOITTAIN
D-Tytöt 4v4 KORJATTU 24.9.2016 klo 20.46
D-TYTÖT 4v4
1










17 T-D 4v4 Vanha Sali Kenttä1 SU 9:30 O1 Karhu Puumat  - LaihLu Cool AA Sininen  5 - 8
18 T-D 4v4 Vanha Sali Kenttä3 SU 9:30 O2 AA Keltainen  - JU-Likat YJ  5 - 8
19 T-D 4v4 Vanha Sali Kenttä1 SU 10:30 O3 AA Sininen  - LaihLu Tiikerit Voit O1  1 - 4
20 T-D 4v4 Vanha Sali Kenttä3 SU 10:30 O4 YJ  - LaihLu Leijonat Voit O2  1 - 4
21 T-D 4v4 Vanha Sali Kenttä1 SU 11:30 O5 Häv O1  -KauWi Tiikerit Voit O3  7 - 9
22 T-D 4v4 Vanha Sali Kenttä3 SU 11:30 O6 Voit O1  - Voit O2 Voit O4  5 -6
23 T-D 4v4 Vanha Sali Kenttä1 SU 13:30 O7 Häv O3  - Häv O4 KauWi Tiikerit  3 - 4
24 T-D 4v4 Vanha Sali Kenttä3 SU 13:30 O8 Häv O1  - Häv O2 Karhu ellei pelaa (Voit O6)  7 - 9
25 T-D 4v4 Vanha Sali Kenttä1 SU 14:30 O9 Voit O3  - Voit O4 Voit O7  1 - 2
26 T-D 4v4 Vanha Sali Kenttä3 SU 14:30 O10 KauWi Tiikerit  - Häv O2 Häv O7  7 - 9
C-TYTÖT 6v6












55 C-T Uusi Sali Kenttä 1 SU 9:00 O5 KauWi  - JU NJ03  9 - 16
56 C-T Uusi Sali Kenttä 2 SU 9:00 O6KauWi 04/05  - KyVo C2Ryhti 03/04  9 - 16
57 C-T Uusi Sali Kenttä 3 SU 9:00 O7 SoTi  -Ryhti-02 SeLe1  9 - 16
58 C-T Uusi Sali Kenttä 1 SU 10:00 O8 YJ  - Kiisto Voit O5  9 - 16
59 C-T Uusi Sali Kenttä 2 SU 10:00 O9 NJ 03  - Ryhti 03/04 Voit 06  5 - 8
60 C-T Uusi Sali Kenttä 3 SU 10:00 O10 SeLe1  -SeLe Voit O7  5 - 8
61 C-T Uusi Sali Kenttä 1 SU 11:00 O11 KauWi02  - Jalas Voit O8  1 - 3
62 C-T Uusi Sali Kenttä 2 SU 11:00 O12




63 C-T Uusi Sali Kenttä 3 SU 11:00 O13 Häv O5  - Häv O6 Voit O10  13 - 16
64 C-T Uusi Sali Kenttä 1 SU 12:00 O14 Häv O7  - Häv O8 Voit O11  13 - 16
65 C-T Uusi Sali Kenttä 2 SU 12:00 O15 Voit O5  - Voit O6 Voit O12  9 - 12
66 C-T Uusi Sali Kenttä 3 SU 12:00 O16 Voit O7  - Voit O8 Voit O13  9 - 12
67 C-T Uusi Sali Kenttä 1 SU 13:30 O17 Voit O9  - Voit O10 Häv O15  5 - 6
68 C-T Uusi Sali Kenttä 2 SU 13:30 O18 Häv O9  - Häv O10 Voit O15  7 - 8
69 C-T Uusi Sali Kenttä 3 SU 13:30 O19 LaihLu  - KauWi02 Voit O16  1 - 3
70 C-T Uusi Sali Kenttä 1 SU 15:30 O20 Jalas  - LaihLu Voit O17  1 - 3
71 C-T Uusi Sali Kenttä 2 SU 14:30 O21 Voit O13  - Voit O14 Voit O18  13 - 14
72 C-T Uusi Sali Kenttä 3 SU 14:30 O22 Häv O13  - Häv O14 Voit O19  15 - 16
73 C-T Uusi Sali Kenttä 2 SU 15:30 O23 Voit O15  - Voit O16 Voit O21  9 - 10
74 C-T Uusi Sali Kenttä 3 SU 15:30 O24 Häv O15  - Häv O16 Voit O22  11 - 12
D-TYTÖT 6v6








Sunnuntai



87 D-T 6v6 Vanha Sali Kenttä 2 SU 9:00 O1 AK 04  - Karhu Timantit NJ Hypnot  5 - 8
88 D-T 6v6 Vanha Sali Kenttä 2 SU 10:00 O2 NJ Hypnot  - NJ Pikachut Voit O1  5 - 8
89 D-T 6v6 Vanha Sali Kenttä 2 SU 11:00 O3 NJ Rainbows  - JaJa Häv O2  1 - 4
90 D-T 6v6 Vanha Sali Kenttä 2 SU 12:00 O4 KauWi  - LaihLu Aqua Voit O2  1 - 4
91 D-T 6v6 Vanha Sali Kenttä 2 SU 13:00 O5 Häv O1  - Häv O2 Voit O4  7 - 8
92 D-T 6v6 Vanha Sali Kenttä 2 SU 14:00 O6 Voit O1  - Voit O2 Voit O5  5 - 6
93 D-T 6v6 Vanha Sali Kenttä 2 SU 15:00 O7 Häv O3  - Häv O4 Voit 06  3 - 4
94 D-T 6v6 Vanha Sali Kenttä 2 SU 16:00 O8 Voit O3  - Voit O4 Voit O7  1 - 2
B-TYTÖT 6v6
95 B-T Amis LA 9:00 Kauhajoen Karhu  - Ryhti Nurmon Jymy Bt2
96 B-T Amis LA 10:00 Nurmon Jymy Bt2  - KyVo Kauhajoen Karhu
97 B-T Amis LA 11:00 LaihLu  - Ryhti KyVo
98 B-T Amis LA 12:00 Kauhajoen Karhu  - Nurmon Jymy Bt2 LaihLu
99 B-T Amis LA 13:00 KyVo  - LaihLu Ryhti
100 B-T Amis LA 15:00 Ryhti  - Nurmon Jymy Bt2 Kauhajoen Karhu
101 B-T Amis LA 16:00 LaihLu  - Kauhajoen Karhu Ryhti
102 B-T Amis LA 17:00 Ryhti  - KyVo Nurmon Jymy Bt2
103 B-T Amis LA 18:00 Nurmon Jymy Bt2  - LaihLu KyVo
104 B-T Amis LA 19:00 KyVo  - Kauhajoen Karhu LaihLu
C-POJAT 6v6
105 C-Pojat Amis SU 9:00 Kauhajoen Karhu  - Alahärmän kisa Nurmon Jymy 03-05
106 C-Pojat Amis SU 10:00 Nurmon Jymy 03-05  - Alahärmän kisa 2 LaihLu
107 C-Pojat Amis SU 11:00 LaihLu  - Alahärmän kisa Kauhajoen Karhu
108 C-Pojat Amis SU 12:00 Kauhajoen Karhu  - Nurmon Jymy 03-05 Alahärmän kisa 2
109 C-Pojat Amis SU 13:00 Alahärmän kisa 2  - LaihLu Kauhajoen Karhu
110 C-Pojat Amis SU 15:00 Alahärmän kisa  - Nurmon Jymy 03-05 Kauhajoen Karhu
111 C-Pojat Amis SU 16:00 LaihLu  - Kauhajoen Karhu Alahärmän kisa
112 C-Pojat Amis SU 17:00 Alahärmän kisa  - Alahärmän kisa 2 Nurmon Jymy 03-05
113 C-Pojat Amis SU 18:00 Nurmon Jymy 03-05  - LaihLu Alahärmän kisa 2
114 C-Pojat Amis SU 19:00 Alahärmän kisa 2  - Kauhajoen Karhu LaihLu
E-TYTÖT SUPER
115 E-Tsuper Lukio LA 9:00 Kauhajoen Karhu  - JaJa NJ Liinut
116 E-Tsuper Lukio LA 9:50 NJ Liinut  - NJ Tiinut LaihLu Tähtilentistytöt
117 E-Tsuper Lukio LA 10:40 LaihLu Tähtilentistytöt  - JaJa NJ Tiinut
118 E-Tsuper Lukio LA 11:30 Kauhajoen Karhu  - NJ Liinut JaJa
119 E-Tsuper Lukio LA 12:20 NJ Tiinut  - LaihLu Tähtilentistytöt Kauhajoen Karhu
120 E-Tsuper Lukio LA 14:00 JaJa  - NJ Liinut Kauhajoen Karhu
121 E-Tsuper Lukio LA 14:50 LaihLu Tähtilentistytöt  - Kauhajoen Karhu NJ Tiinut
122 E-Tsuper Lukio LA 15:40 JaJa  - NJ Tiinut NJ Liinut
123 E-Tsuper Lukio LA 16:30 NJ Liinut  - LaihLu Tähtilentistytöt JaJa
124 E-Tsuper Lukio LA 17:20 NJ Tiinut  - Kauhajoen Karhu LaihLu Tähtilentistytöt
F-TYTÖT 2v2
125 F-T Kauppis Kenttä 1 SU 10:00 F-TA LaihLu Siniset  - LaihLu Mustat Pikku Karhut
126 F-T Kauppis Kenttä 2 SU 10:00 F-TA JaJa \ Starat  - Kauhajoen Karhu isot karhut LaihLu Valkoiset
127 F-T Kauppis Kenttä 1 SU 10:30 F-TB LaihLu Valkoiset  - Kauhajoen Karhu pikku karhut JaJa \ Starat
128 F-T Kauppis Kenttä 2 SU 10:30 F-TB KyVo  - JaJa \ Stellat Isot Karhut
129 F-T Kauppis Kenttä 1 SU 11:00 F-TA LaihLu Siniset  - JaJa \ Starat KyVo
130 F-T Kauppis Kenttä 2 SU 11:00 F-TA LaihLu Mustat  - Kauhajoen Karhu isot karhut JaJa \ Stellat
131 F-T Kauppis Kenttä 1 SU 11:30 F-TB LaihLu Valkoiset  - KyVo LaihLu Siniset
132 F-T Kauppis Kenttä 2 SU 11:30 F-TB JaJa \ Stellat  - Kauhajoen Karhu pikku karhut LaihLu Mustat
133 F-T Kauppis Kenttä 1 SU 13:00 F-TA Karhu isot karhut  - LaihLu Siniset JaJa \ Stellat
134 F-T Kauppis Kenttä 2 SU 13:00 F-TA JaJa \ Starat  - LaihLu Mustat KyVo
135 F-T Kauppis Kenttä 1 SU 13:30 F-TB Karhu pikku karhut  - KyVo LaihLu Mustat
136 F-T Kauppis Kenttä 2 SU 13:30 F-TB JaJa \ Stellat  - LaihLu Valkoiset Isot Karhut
137 F-T Kauppis Kenttä 1 SU 14:30 F-T B4   - A4 A2  7 - 8
138 F-T Kauppis Kenttä 2 SU 14:30 F-T A3   - B3 B2  5 - 6
139 F-T Kauppis Kenttä 1 SU 15:00 F-T B2  - A2 A3  3 - 4
140 F-T Kauppis Kenttä 2 SU 15:00 F-T A1   - B1 B3  1 - 2
E-TYTÖT TIIKERI
141 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 1 LA 9:30 E-TIIK A LaihLu Lilat  - LaihLu Pinkit Kauhajoen Karhu
142 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 2 LA 9:30 E-TIIK A Ryhti-06  - JU-Pandat LaihLu Mintut
143 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 1 LA 10:10 E-TIIK B LaihLu Mintut  - Kauhajoen Karhu Ryhti-06
144 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 2 LA 10:10 E-TIIK B KyVo  - Ryhti-07 JU-Pandat
145 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 1 LA 10:50 E-TIIK A LaihLu Lilat  - Ryhti-06 KyVo
146 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 2 LA 10:50 E-TIIK A LaihLu Pinkit  - JU-Pandat Ryhti-07
147 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 1 LA 11:30 E-TIIK B LaihLu Mintut  - KyVo LaihLu Lilat
148 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 2 LA 11:30 E-TIIK B Ryhti-07  - Kauhajoen Karhu LaihLu Pinkit
149 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 1 LA 12:10 E-TIIK A JU-Pandat  - LaihLu Lilat Ryhti-07
150 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 2 LA 12:10 E-TIIK A Ryhti-06  - LaihLu Pinkit KyVo
151 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 1 LA 12:50 E-TIIK B Kauhajoen Karhu  - KyVo LaihLu Pinkit
152 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 2 LA 12:50 E-TIIK B Ryhti-07  - LaihLu Mintut JU-Pandat
153 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 1 LA 14:30 O1 A1  - B2 B3  1 - 4
154 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 2 LA 14:30 O2 B1  - A2 A3  1 - 4
155 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 1 LA 15:20 O3 B3  - A3 HÄV O1  5 - 6
156 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 2 LA 15:20 O4 B4  - A4 HÄV O2  7- 8
157 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 1 LA 16:10 O5 VOIT O1  - VOIT O2 VOIT O3  1 - 2
158 E-Ttiikeri Kauppis Kenttä 2 LA 16:10 O6 HÄV O1  - HÄV O2 VOIT O4  3 - 4
F-POJAT 2v2
159 F-Pojat Lukio SU 10:00 F-PA LaihLu LiitoKurret  - LaihLu LentoKurret YJ
160 F-Pojat Lukio SU 10:30 F-PA Ryhti B  - YJ Musta LaihLu LiitoKurret
161 F-Pojat Lukio SU 11:00 F-PA LaihLu LiitoKurret  - Ryhti B LaihLu LentoKurret
162 F-Pojat Lukio SU 11:30 F-PA LaihLu LentoKurret  - YJ Musta LaihLu LiitoKurret
163 F-Pojat Sanssi SU 12:00 F-PB Ryhti A  - LaihLu LujaKurret YJ
164 F-Pojat Sanssi SU 12:30 F-PB LaihLu LujaKurret  - YJ Punainen  Ryhti A
165 F-Pojat Lukio SU 13:00 F-PA YJ Musta  - LaihLu LiitoKurret Ryhti B
166 F-Pojat Sanssi SU 13:00 F-PB YJ Punainen   - Ryhti A LaihLu LujaKurret
167 F-Pojat Lukio SU 13:30 F-PA Ryhti B  - LaihLu LentoKurret YJ
168 F-Pojat Lukio SU 14:30 O1 A1   - B2 B1  1 - 4
169 F-Pojat Sanssi SU 14:30 O2 B3 A3 A4  5 - 6
170 F-Pojat Lukio SU 15:00 O3 B1  - A2 A1  1 - 4
171 F-Pojat Sanssi SU 15:00 O4 A3  - A4 B3 7
172 F-Pojat Lukio SU 15:30 O5 Häv 01  - Häv 03 Voit 03  3 - 4
173 F-Pojat Sanssi SU 15:30 O6 A4  - B3 A3 7
174 F-Pojat Lukio SU 16:00 O7 Voit 01  - Voit 03 Voit 05  1 - 2