TERVETULOA

Tervetuloa Karhuvolleyn nettisivuille.



perjantai 27. huhtikuuta 2018

Jymy-Lentis turnauksessa tulevana viikonloppuna 7 joukkuetta KARHUVOLLEYSTA!!

Jymy-Lentis turnauksessa tulevana viikonloppuna 7 joukkuetta KARHUVOLLEYSTA!! Tervetuloa seuraamaan pelejä Seinäjoki Areenaan.
https://jymylentis.sporttisaitti.com/…/otteluohjelmat-ja-t…/

LENTOPALLOKAUDEN PÄÄTÖSTILAISUUS ma 14.5.2018 klo 17.15

Lentopallokauden päätöstilaisuus ma 14.5.2018 klo 17.15 alk. kahvi / mehutarjoilu.

Tilaisuus alkaa klo 17.30

Paikka: Suupohja Sali (Ammattikoulu)

TERVETULOA! PELAAJAT JA VANHEMMAT PAIKALLE.

Kaikki pelaajat palkitaan!!


29. TASSULENTIS TURNAUS KAUHAJOELLA 22.-23.9.2018




29. TASSULENTIS TURNAUS  KAUHAJOELLA 22.-23.9.2018
Sarjat:
C-nuoret, tytöt ja pojat                                               (04-05 syntyneet)
D-nuoret, tytöt ja pojat supersarja (6x6)                  (06-07 syntyneet)
D-nuoret, tytöt ja pojat tsemppisarja (4x4)             (06-07 syntyneet)
E-nuoret, tytöt ja pojat supersarja (3x3)                  (08-09 syntyneet)
E-nuoret, tytöt ja pojat tsemppisarja (3x3)              (08-09 syntyneet)
F-nuoret, tytöt ja pojat (2x2)                                     (2010-> syntyneet)

Osallistumismaksut
60€ / joukkue (Ilmoittautuminen 26.8.2018 mennessä)
80€ / joukkue (Ilmoittautuminen 26.8.2018 jälkeen)
Ilmoittautumisia otetaan vastaan su 9.9.2018 saakka.
Ruokailut 8€/hlö (5€hlö jos alle 7v,)
Kaikki osallistujat saavat mitalin.

Lisätietoja / ilmoittautumiset:
www.karhuvolley.fi/tassulentis
S-posti: lentopallo@kauhajoenkarhu.fi
Anne-Mari Leppinen 040 938 3653 
Jarkko Hautala 040 745 8445

TERVETULOA Kauhajoelle aloittamaan
lentopallokausi 2018-2019.

lauantai 27. tammikuuta 2018

C-poikien Lentis turnaus tänään 27.1.2018 klo 11.00

Karhuvolley C- poikien Lentis turnaus koulukeskuksen salissa Tänään la 27.1 klo 11-15. Mukana joukkueet Vammalasta Valepa, Jyväslentis Jyväskylästä ja Ollikainen Lempäälästä. Tervetuloa seuraamaan pelejä.












tiistai 28. marraskuuta 2017

Naisten 3-sarjan pelit 28.11 ja 30.11

Naisten 3-sarjan lentopalloa tällä viikolla koulukeskuksen liikuntahallissa....

Tiistaina 28.11. klo 20:30 vastassa Kurikan ryhti

Torstaina 30.11. klo 19:30 vastassa Nurmon Jymy-03

Tervetuloa kannustamaan naisia voittoihin, paikka keväällä pelattavaan ylempään jatkosarjaan panoksena!

keskiviikko 20. syyskuuta 2017

TULOKSIA TASSULENTIS

TASSULENTIS F-Tytöt
LAUANTAI ARO
Pelataan 2 erää 15 pisteeseen, joka on pistekatto
ARO Kenttä 1
TULOS
10:00 F-PA Kauhajoen Karhu Jääkarhut  - Kauhajoen Karhu Pandakarhut  2 - 0
10:30 F-PA Ylihärmän Junkkarit YJ Musta  - Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen  2 - 0
11:00 F-PA Kauhajoen Karhu Jääkarhut  - Ylihärmän Junkkarit YJ Musta  1 - 1
11:30 F-PA Kauhajoen Karhu Pandakarhut  - Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen  2 - 0
13:00 F-PA Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen  - Kauhajoen Karhu Jääkarhut  0 - 2
13:30 F-PA Ylihärmän Junkkarit YJ Musta  - Kauhajoen Karhu Pandakarhut  2 - 0
ARO Kenttä 2
TULOS
12:00 F-PB Kauhajoen Karhu Pikkukarhut  - Jalasjärven Jalas Jaja Supernovat  0 - 2
12:30 F-PB Jalasjärven Jalas Jaja Supernovat  - Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen  2 - 0
13:00 F-PB Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen  - Kauhajoen Karhu Pikkukarhut  1 - 1
SIJOITUSOTTELUT
Pelataan 2 voittoerää 15 pisteeseen, joka on pistekatto.
Mahdollinen kolmas erä 7 pisteeseen, joka on pistekatto.
ARO Kenttä 1 TULOS
14:30 O1 Ylihärmän Junkkarit YJ Musta  - Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen  2 - 0
15:00 O3 Jalasjärven Jalas Jaja Supernovat  - Kauhajoen Karhu Jääkarhut  2 - 0
15:30 O5 Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen  - Kauhajoen Karhu Jääkarhut  0 - 2
16:00 O7 Ylihärmän Junkkarit YJ Musta  - Jalasjärven Jalas Jaja Supernovat  1 - 2
ARO Kenttä 2 TULOS
14:30 O2 Kauhajoen Karhu Pikkukarhut  - Kauhajoen Karhu Pandakarhut  0 - 2
15:00 O4 Kauhajoen Karhu Pandakarhut  - Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen  2 - 0
15:30 O6 Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen  - Kauhajoen Karhu Pikkukarhut  0 - 2
1. Jalasjärven Jalas Jaja Supernovat
2. Ylihärmän Junkkarit YJ Musta
3. Kauhajoen Karhu Jääkarhut
4. Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen
5. Kauhajoen Karhu Pandakarhut
6. Kauhajoen Karhu Pikkukarhut
7. Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen
TASSULENTIS E-TYTÖT TIIKERIT
LAUANTAI KAUPPAOPPILAITOS
Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka pistekatto
Kauppis kenttä 1
TULOS
9:30 ET - A LaihLu Valkoiset  - Kauhajoen Karhu   1 - 1
10:20 ET - B JU-Tiikerit  - Kyrön Voima Kyvo  1 - 1
11:10 ET - C LaihLu Siniset  - IU-Unicorn  0 -2
12:00 ET - A LaihLu Valkoiset  - NJ Platina  0 - 2
12:50 ET - B JU-Tiikerit  - Jaja/Pantterit  2 - 0
13:40 ET - C LaihLu Siniset  - Kurikan Ryhti   2 - 0
14:00 ET - A Ylihärmän Junkkarit YJ  - LaihLu Valkoiset  2 - 0
14:50 ET - B Vaasan Kiisto  - JU-Tiikerit  0 - 2
15:40 ET - C VirtVe  - LaihLu Siniset  2 - 0
Kauppis kenttä 2
TULOS
9:30 ET - A NJ Platina  - Ylihärmän Junkkarit YJ  2 - 0
10:10 ET - B Jaja/Pantterit  - Vaasan Kiisto  1 - 1
10:50 ET - C Kurikan Ryhti   - VirtVe  0 - 2
11:30 ET - A Kauhajoen Karhu   - Ylihärmän Junkkarit YJ 0 - 2
12:10 ET - B Kyrön Voima Kyvo  - Vaasan Kiisto  1 - 1
12:50 ET - C IU-Unicorn  - VirtVe  0 - 2
14:00 ET - A NJ Platina  - Kauhajoen Karhu   2 - 0
14:50 ET - B Jaja/Pantterit  - Kyrön Voima Kyvo  0 - 2
15:40 ET - C Kurikan Ryhti   - IU-Unicorn  2 - 0
 
A-LOHKO  
1. NJ Platina 6  
2. YJ 4  
3. Karhu 1 kolmas kolmosista, sijoista 9 - 12 0,71
4. LaihLU Valkoiset 1   0,7
 
B-LOHKO  
1. JU-Tiikerit 5  
2. KyVo 4  
3. Kiisto 2 0,92 = Paras kolmas, sijoista 1 - 8
4. JaJa Pantterit 1  
 
C-LOHKO  
1. VirtVe 6  
2. KuRy 4  
3. IU-Unicorn 2  0,91 = toisiksi paras kolmas, sijoista 1 - 8
4. LaihLu Siniset 0  
SUNNUNTAI KAUPPAOPPILAITOS
SIJOITUSOTTELUT
Pelataan 2 voittoerää 21 pisteeseen, joka on pistekatto.
Mahdollinen kolmas erä 7 pisteeseen, joka on pistekatto.
Sijat 9 - 12 yksinkertaisen sarjana
Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka on pistekatto
Kauppis kenttä 1
9:30 ET01 Kauhajoen Karhu   - LaihLu Valkoiset  0 - 2  9 - 12
10:20 ET03 NJ Platina  - IU  1 - 2  1 - 8
11:10 ET05 VirtVe  - Kyrön Voima Kyvo  2 - 0  1 - 8
12:00 ET07 Kauhajoen Karhu   - Jaja/Pantterit  1 - 1  9 - 12
12:50 ET09 NJ Platina  - Kyrön Voima Kyvo  0 - 2  5 - 8
14:00 ET11 IU  - VirtVe  0 - 2  1 - 4
14:50 ET13 LaihLu Siniset  - Kauhajoen Karhu   1 - 1  9 - 12
15:40 ET15 NJ Platina  - Kiisto  2 - 0  7 - 8
16:30 ET17 IU  - JU-Tiikerit  1 - 2  3 - 4
Kauppis kenttä 2
9:30 ET02 Jaja/Pantterit  - LaihLu Siniset  1-  1  9 - 12
10:20 ET04 JU-Tiikerit  - Kiisto  2 - 0  1 - 8
11:10 ET06 Ylihärmän Junkkarit YJ  - Kurikan Ryhti   0 - 2  1 - 8
12:00 ET08 LaihLu Siniset  - LaihLu Valkoiset  1 - 1  9 - 12
12:50 ET10 Kiisto  - Ylihärmän Junkkarit YJ  1 - 2  5 - 8
14:00 ET12 JU-Tiikerit  - Kurikan Ryhti   1 - 2  1 - 4
14:50 ET14 LaihLu Valkoiset  - Jaja/Pantterit  0 - 2  9 - 12
15:40 ET16 Kyrön Voima Kyvo  - Ylihärmän Junkkarit YJ  1 - 2  5 - 6
16:30 ET18 VirtVe  - Kurikan Ryhti   2 - 1  1 - 2
1. VirtVe
2. Kurikan Ryhti 
3. JU-Tiikerit
4. IU
5. Ylihärmän Junkkarit YJ
6. Kyrön Voima Kyvo
7. NJ Platina
8. Kiisto
9. Jaja/Pantterit
10. LaihLu Valkoiset
11. LaihLu Siniset
12. Kauhajoen Karhu 
C-POJAT
AMMATTIKOULU, LAUANTAINA
Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka on pistekatto
TULOS
9:00 Kauhajoen Karhu  - Nurmon Jymy NJ  1 - 1
10:00 Laihian Luja LaihLu  - Alajärven Ankkurit AA  0 - 2
11:00 Alahärmän Kisa AK  - Nurmon Jymy NJ  2 - 0
12:00 Kauhajoen Karhu  - Laihian Luja LaihLu  1 - 1
13:00 Alajärven Ankkurit AA  - Alahärmän Kisa AK  2 - 0
15:00 Nurmon Jymy NJ  - Laihian Luja LaihLu  0 - 2
16:00 Alahärmän Kisa AK  - Kauhajoen Karhu  2 - 0
17:00 Nurmon Jymy NJ  - Alajärven Ankkurit AA  0 - 2
18:00 Laihian Luja LaihLu  - Alahärmän Kisa AK  1 - 1
19:00 Alajärven Ankkurit AA  - Kauhajoen Karhu  2 - 0
1. Alajärven Ankkurit AA
2. Alahärmän Kisa AK
3. Laihian Luja LaihLu
4. Kauhajoen Karhu
5. Nurmon Jymy NJ
D-tytöt 6v6
Koulukeskuksen vanha Sali, kenttä 3 LAUANTAI
Kaksi ensimmäistä erää 25 - kahden erolla
Mahdollinen kolmas erä 15 - kahden erolla
9:00 Laihian Luja LaihLu  - Kauhajoen Karhu  0 - 2
10:30 Nurmon Jymy Lightning  - Nurmon Jymy Thunder  2 - 0
13:00 Kauhajoen Karhu  - Nurmon Jymy Thunder  2 - 0
14:30 Nurmon Jymy Lightning  - Laihian Luja LaihLu  1 - 2
16:00 Nurmon Jymy Thunder  - Laihian Luja LaihLu  0 - 2
17:00 Nurmon Jymy Lightning  - Kauhajoen Karhu  2 - 0
1. Nurmon Jymy Lightning 5
2. Kauhajoen Karhu 4 (4-2)
3. Laihian Luja LaihLu 4 (4-3)
4. Nurmon Jymy Thunder 0
D-TYTÖT 4v4
LAUANTAI,  VANHA SALI
Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka on pistekatto
Kenttä 1 TULOS
9:00 DT01 Kauhajoen Karhu  - Jalasjärven Jalas Jaja  0 - 2 A
9:50 DT02 Jurvan Urheilijat JU-Super  - Alajärven Ankkurit  0 - 2 A
10:40 DT03 Kurikan Ryhti Kury  - Nurmon Jymy Titaani  0 - 2 B
11:30 DT04 Jalasjärven Jalas Jaja  - Alajärven Ankkurit  0 - 2 A
12:20 DT05 Jurvan Urheilijat JU-Super  - Kauhajoen Karhu  0 - 2 A
13:10 DT06 Kurikan Ryhti Kury  - Alajärven Ankkurit / Hupu  2 - 0 B
14:00 DT07 Alajärven Ankkurit  - Kauhajoen Karhu  2 - 0 A
14:50 DT08 Jurvan Urheilijat JU-Super  - Jalasjärven Jalas Jaja  0 - 2 A
15:40 DT09 Nurmon Jymy Titaani  - Alajärven Ankkurit / Hupu  2 - 0 B
16:30 DT10 Kauhajoen Karhu  - Alajärven Ankkurit / Hupu  2 - 0  5 - 6
17:20 DT11 Jalasjärven Jalas Jaja  - Kurikan Ryhti Kury  2 - 0  3 - 4 
18:10 DT12 Alajärven Ankkurit  - Nurmon Jymy Titaani  2 - 0  1 - 2
1. Alajärven Ankkurit
2. Nurmon Jymy Titaani
3. Jalasjärven Jalas Jaja
4. Kurikan Ryhti Kury
5. Kauhajoen Karhu
6. Alajärven Ankkurit / Hupu
7. Jurvan Urheilijat JU-Super
C-TYTÖT
LAUANTAI
Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka on katto.
KOULUKESKUKSEN UUSI SALI ja VANHAN SALIN KESKIOSA
A-LOHKO 1. KuRy 6 1,5
2. YJ Häjyt 6 1,25
3. KauWi-C2 4
4. Jalas 3
5. Karhu 1
Vanha Sali TULOS
9:30 KuRy  - Karhu  2 - 0
10:20 Jalas  - KauWi-C2  0 - 2
11:10 YJ Häjyt  - KuRy  1 - 1
12:00 Karhu  - Jalas  0 - 2
12:50 YJ Häjyt  - KauWi-C2  2 - 0
14:30 KuRy  -  Jalas  2 - 0
15:20 Karhu  -  YJ Häjyt  0 - 2
16:10 KauWi-C2  -  KuRy  1 - 1
17:00 Jalas  -  YJ Häjyt  1 - 1
17:50 KauWi-C2  -  Karhu  1 - 1
B-LOHKO 1. NJ 6
2. AK-04 4
3. YJ 2
4. AA Bret 0
Kenttä 1 TULOS
9:30 NJ  - YJ  2 - 0
10:30 AK-04  - AA Bret  2 - 0
12:00 NJ  - AK-04  2 - 0
12:50 AA Bret  - YJ  0 - 2
15:00 NJ  - AA Bret  2 - 0
16:00 YJ  - AK-04  0 - 2
C-LOHKO 1. SeLe 5 1,57
2. LaihLu 03 5 1,46
3. AA Blet 2
4. KyVo 0
Kenttä 2 TULOS
9:30 SeLe  - KyVo  2 - 0
10:30 AA Blet  - LaihLu 03  0 - 2
12:00 SeLe  - AA Blet  2 - 0
12:50 LaihLu 03  - KyVo  2 - 0
15:00 SeLe  - LaihLu 03  1 - 1
16:00 KyVo  - AA Blet  0 - 2
D-LOHKO 1. NJ-03 6
2. KauWi-C1 4
3. LaihLu -04 1 0,64
4. JU 1 0,62
Kenttä 3 TULOS
9:30 JU  - NJ-03  0 - 2
10:30 LaihLu -04  - KauWi-C1  0 - 2
12:00 JU  - LaihLu -04  1 - 1
12:50 KauWi-C1  - NJ-03  0 - 2
15:00 JU  - KauWi-C1  0 - 2
16:00 NJ-03  - LaihLu -04  2 - 0
SUNNUNTAIN SIJOITUSOTTELUT
Pelataan 2 voittoerää 21 pisteeseen, joka on pistekatto.
Mahdollinen kolmas erä 7 pisteeseen, joka on pistekatto.
X = Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka on katto.
VANHA SALI, KENTTÄ 2, SIJAT 13 - 17
TULOS
9:00 CT01 Jalas  -  AA Bret  0 - 2  13 - 17
10:00 CT05 KyVo  -  JU  2 - 0  13 - 17
11:00 CT09 Karhu  -  Jalas  1 - 1  15 - 17
12:00 CT13 AA Bret  -  KyVo  2 - 1  13 - 14
13:00 CT17 JU  -  Karhu  1 - 1  15 - 17
14:30 CT21 Jalas  -  JU  2 - 0  15 - 17
KENTTÄ 1, SIJAT 9 - 12
9:00 CT02 KauWi-C2  - YJ  0 - 2  9 - 12
10:00 CT06 AA Blet  - LaihLu-04  0 - 2  9 - 12
12:00 CT10 KauWi-C2  - AA Blet  2 - 0  9 - 12
13:00 CT14 YJ  - LaihLu-04  2 - 0  9 - 12
15:00 CT18 YJ  - AA Blet  1 - 1  9 - 12
16:00 CT22 KauWi-C2  - LaihLu-04  2 - 0  9 - 12
KENTTÄ 2, SIJAT 1 - 8
9:00 CT03 KuRy  - AK-04  2 - 1  1 - 8
10:00 CT07 SeLe  - KauWi-C1  0 - 2  1 - 8
12:00 CT11 AK-04  - LaihLu 03  0 - 2  5 - 8
13:00 CT15 KuRy  - NJ-03  1 - 2  1 - 4
15:00 CT19 LaihLu 03  - SeLe  2 - 0  5 - 6
16:00 CT23 NJ-03  - NJ  2 - 1  1 - 2
KENTTÄ 3, SIJAT 1 - 8
9:00 CT04 NJ  - YJ Häjyt  2 - 0  1 - 8
10:00 CT08 NJ-03  - LaihLu 03  2 - 1  1 - 8
12:00 CT12 YJ Häjyt  - SeLe  0 - 2  5 - 8 
13:00 CT16 NJ  - KauWi-C1  2 - 1  1 - 4
15:00 CT20 AK-04  - YJ Häjyt  2 - 0  7 - 8
16:00 CT24 KuRy  - KauWi-C1  0 - 2  3 - 4
1. NJ-03
2. NJ
3. KauWi-C1
4. KuRy
5. LaihLu 03
6. SeLe
7. AK-04
8. YJ Häjyt
9. YJ
10. KauWi-C2
11. LaihLu-04
12. AA Blet
13. AA Bret
14. KyVo
15. Jalas
16. Karhu
17. JU
E-POJAT TIIKERI
VANHA SALI, SUNNUNTAINA
Pelataan 2 voittoerää 21 pisteeseen, JOKA ON PISTEKATTO.
Sijoitusotteluissa mahdollinen 3. erä 7 pisteeseen, joka on pistekatto
VANHA SALI KENTTÄ 1
TULOS
9:00 EP01 Kurikan Ryhti Kury A  - LaihLu LujaKurret  0 - 2
9:50 EP03 Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen  - Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen  0 - 2
10:40 EP05 Kurikan Ryhti Kury A  - Ylihärmän Junkkarit YJ Musta  0 - 2
11:30 EP07 Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen  - Kurikan Ryhti Kury B  2 - 0
13:00 EP09 Kristiinan Vesa Krive  - Kurikan Ryhti Kury A  2 - 0
13:50 EP11 LaihLu LentoKurret  - Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen  0 -2
15:00 EP13 Ylihärmän Junkkarit YJ Musta  - Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen  2 - 0  1 - 4
16:00 EP15 LaihLu LujaKurret  - LaihLu LentoKurret  2 - 0  5 - 6
17:00 EP17 Ylihärmän Junkkarit YJ Musta  - Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen  2 - 0  1 - 2
VANHA SALI KENTTÄ 3
9:00 EP02 Ylihärmän Junkkarit YJ Musta  - Kristiinan Vesa Krive  2 - 0
9:50 EP04 Kurikan Ryhti Kury B  - LaihLu LentoKurret  0 - 2
10:40 EP06 LaihLu LujaKurret  - Kristiinan Vesa Krive  0 - 2
11:30 EP08 Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen  - LaihLu LentoKurret  2 - 0
13:00 EP10 Ylihärmän Junkkarit YJ Musta  - LaihLu LujaKurret  2 - 0
13:50 EP12 Kurikan Ryhti Kury B  - Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen  0 -2
15:00 EP14 Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen  - Kristiinan Vesa Krive  2 - 0  1 - 4
16:00 EP16 Kurikan Ryhti Kury A  - Kurikan Ryhti Kury B  0 - 2  7 - 8
17:00 EP18 Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen  - Kristiinan Vesa Krive  0 - 2  3 - 4
1. Ylihärmän Junkkarit YJ Musta
2. Ylihärmän Junkkarit YJ Valkoinen
3. Kristiinan Vesa Krive
4. Ylihärmän Junkkarit YJ Punainen
5. LaihLu LujaKurret
6. LaihLu LentoKurret
7. Kurikan Ryhti Kury B
8. Kurikan Ryhti Kury A
B-TYTÖT 
AMMATTIKOULU, SUNNUNTAI
Pelataan 2 erää 21 pisteeseen, joka on pistekatto
Yksinkertainen sarja, sarjan voittaja on MESTARI!!
TULOS
9:00 JU  - KuRy  0 - 2
10:00 JaJa  - KyVo  1 - 1
11:00 KauWi B2  - KuRy  1 - 1
12:00 JU  - JaJa  0 - 2
13:00 KyVo  - KauWi B2  2 - 0
15:00 KuRy  - JaJa  0 - 2
16:00 KauWi B2  - JU  1 - 1
17:00 KuRy  - KyVo  1 - 1
18:00 JaJa  - KauWi B2  0 - 2
19:00 KyVo  - JU  2 - 0
1. KyVo 6
2. JaJa 5
3. KuRy 4 1,02
4. KauWi B2 4 1,01
5. JU 1